O nás

Čumpelovci vznikli za účelom vytvoriť rozprávkový svet, v ktorom deti rozvíjajú svoj potenciál cez rôzne dobrodružstvá, ktoré Smejko, Silko a Strojko zažívajú. Našim prvoradým cieľom je deti zabávať. Túto zábavu zapájame do pohybových aktivít a umeleckých činností. Vedieme ich k pozitívnemu vzťahu k prírode a svojmu okoliu.

Čumpelovcov môžete spoznať rôznymi spôsobmi. V ilustrovanej knižke sa dočítate ako opravili pokazený autobus, objavili stratený ostrov Uga-Buga alebo našli zatúlaného leva z cirkusu. Šikovní hudobníci vytvorili pesničky na naše prvé CD s 9 štýlovo odlišnými piesňami. Následne sme vytvorili choreografie, ktoré učíme deti na Youtube kanáli alebo počas vystúpení. Tam už deti tancujú spolu s našimi Čumpíkmi o ktorých sa dozviete viac nižšie…

 

Smejko

Smejko miluje umenie a ľudí. Popráva sa, že dokáže hrať na ktoromkoľvek hudobnom nástroji. Vždy sa snaží vyzerať tip-top, preto sleduje najnovšie módne trendy i keď občas pôsobí trošku výstredne. Zo všetkého má ale najradšej tanec. Počas všetkých ciest po rôznych kútoch Slovenska sa vždy zaujíma o miestne zvyky a históriu v ktorých hľadá originálne druhy umenia. Svojou spontánnosťou a otvorenosťou si rýchlo nájde priateľov.

Strojko

Strojko miluje objavy a učenie. Ak práve nie sú s chlapcami na dobrodružnej ceste, doma zostrojuje jeden zo svojich vynálezov. Strojko je trošku samotár, rád trávi čas v prírode, kde môže premýšľať a premýšľať a zase len premýšľať. Chrlí informácie ako chodiaca encyklopédia, vždy nájde odpoveď na ktorúkoľvek ťažkú otázku. Na výzore mu veľmi nezáleží, je zvyknutý na svoju flanelovú košeľu a ako sa hovorí, zvyk je železná košeľa.

Silko

Silko miluje pohyb a výzvy. Vždy sa snaží byť lepší ako naposledy a rád sa porovnáva s najlepšími. Neexistuje hra s loptou, ktorá by mu nešla. Keď sa chlapci dostanú do nebezpečia, môžu sa spoľahnúť na Silka, ktorý ich vždy ochráni. Oblečenie si vyberá pohodlné, aby mohol v každej situácií ukázať svoj športový talent. I keď nie je práve školský typ, svojou pracovitosťou prekoná každú prekážku.

Prečo by ste si mali vybrať nás?

V ranom detstve sa u deti nespútaným tempom rozvíja túžba po pohybe. Hneď po narodení začnú objavovať samé seba, neskôr prirodzenou zvedavosťou aj najbližšie okolie. Hudba a s ňou spojený pohyb sú prostriedkami ako podporiť a viesť dieťa k zdravému somatickému vývinu v rôznych prostrediach. Deti v predškolskom veku postupne objavujú čaro kontrastov pohybových činností, vnímajú rozdiely v tempe, dynamike a rytme. V tomto období prichádza aj k rozvoju rolovej hry, kedy sa dieťa začína stotožňovať so svojimi idolmi a napodobňovať ich.

Čumpelovci sú prostriedkom pre deti spoznať samých seba. Počas interaktívneho predstavenia napĺňajú prirodzenú túžbu po pohybe formou tanca. Dieťa sa stáva súčasťou príbehu, osvojuje si prvky choreografie, spevu, kooperuje v skupine. To ho vedie k dramatizácii, ktorá je nevyhnutnou zložkou pre rozvoj tvorivosti v predškolskom veku.

Naši skúsení animátori a moderátori majú pripravený program, ktorý vieme prispôsobiť aj obsahovým a výkonným štandardom pedagogickej činnosti.

O nás